KATALOGLAR
   Efalon   PDF Katalog  
   Efalon Cam Kumaş   PDF Katalog  
   Kestamid   PDF Katalog  
   Ulpolen 1000   PDF Katalog  
   Ulpolen 1000-Gıda   PDF Katalog  
   Ulpolen 1000-Kaplama   PDF Katalog  
   İş Makineleri   PDF Katalog  
 
 
   TEKNİK FORMLAR
   Segmanlar PDF Teknik Form  
   Piston Mil Keçeleri PDF Teknik Form  
   Contalar PDF Teknik Form  
   Dinamik Sızdırmazlık Elemanları PDF Teknik Form  
   Yataklar PDF Teknik Form  
   MEKANİK İŞLEME
   Sorunlar ve Çözümler PDF Katalog  
 

                       
A B C Ç D E F G H I İ J
                       
K L M N O Ö P R S Ş T U
                       
Ü V W X Y Z Diğer
   ULPOLEN® 1000 BUNKER ve SİLO MANTOLAMA

 

 

 
 
Genel
Teknik Özellikler
Kullanım Alanları
Kullanım Şekli
Fiyat İste
Resmi büyütmek için tıklayın.
 
MARKA
ULPOLEN®
 
DÖKÜMANLAR
ULPOLEN 1000 Katalog
ULPOLEN 1000 Kaplama Katalog
AÇIKLAMA

Kömür, çimento, kum, kireçtaşı, tuz, kil, hububat ve benzeri malzemelerin bunker ve silolarda depolanması ve nakliyesinde sık sık aşınma ve akış problemleri ortaya çıkar. Bunker ve siloların Ulpolen®1000 ile kaplanması kesit daralmalarını ve köprü oluşumunu engeller. Ulpolen®1000'in mükemmel yapışmama özelliği ve çok düşük sürtünme katsayısı sayesinde düzenli akış sağlanır.

 

Çelik bunker ve silolarda, korozyon, aşınma, erozyon ve rutubet miktarı arttıkça yüzeyde karıncalanma (pitting) meydana gelir. Tüm bu oluşumlar sürtünmeyi artırır ve özellikle kışın yüzeyde su tutarak donma ve yapışmalara neden olur. Gerekli akış açıları büyür ve bunker tasarımı güçleşir.

 

Köprülenme/Tıkanma: Malzemenin sıkışması ile malzeme köprü yapar ve akmaz. Kesikli ve düzensiz akış meydana gelir, akış tamamen durabilir. Tesisin durdurulması ve köprülenmenin uzun ve zor bir çaba sonucu giderilmesi dahi gerekebilir.

 

Kanal Akışı/Düzensiz Akış: Bunkerlerin konik kısmında, bunker duvarı ve malzeme arasındaki uygun olmayan sürtünme, malzemenin sıkışmasına ve akışın yalnızca orta düz kısmında gerçekleşmesine yol açar. Akışın daralması, kullanılabilecek depolama kapasitesinin azalması, düzensiz akış, seviye kontrolünün bozulması ve dökme malzemelerin bunker içinde hareketsiz duran kısmının zamanla bozulması gibi problemleri doğurur. Hava  şokları, hava çekiçleri ve şişleme gibi maliyetli ve zahmetli işler dahi çoğu kez yetersiz kalabilir.

 

Daha ekstrem çevre ve çalışma koşullarda, yanıcı, patlayıcı, statik elektrik biriktiren malzeme çeşitlerinde daha üstün teknik özelliklere sahip katkılı Ulpolen® 1000 çeşitleri tercih edilmelidir.

 

Resmi büyütmek için tıklayın.
 
MARKA
ULPOLEN®
 
DÖKÜMANLAR
ULPOLEN 1000 Katalog
ULPOLEN 1000 Kaplama Katalog
Ulpolen® 1000'in mükemmel yapışmama özelliği ve çok düşük sürtünme katsayısı sayesinde düzenli akış sağlanır. Ulpolen, sudan hafif, çelikten dayanıklıdır. 

Ulpolen® 1000 ayrıca çeliğe karşı 3 kat daha fazla ömür veren aşınma dayanımı ile de ekonomi ve verimlilik sağlar. Üzerine buz dahi yapışmaz.

  • Yüksek darbe dayanımı

  • Yüksek aşınma direnci

  • Düşük sürtünme katsayısı

  • Su ve iklim koşullarına tam dayanım

  • Geniş çalışma sıcaklığı aralığı

  • Düşük özgül ağırlığı sayesinde hafiflik ve ekonomik olma

Resmi büyütmek için tıklayın.
 
MARKA
ULPOLEN®
 
DÖKÜMANLAR
ULPOLEN 1000 Katalog
ULPOLEN 1000 Kaplama Katalog
  • Çelik ve beton bunker, silo ve şutlar
Resmi büyütmek için tıklayın.
 
MARKA
ULPOLEN®
 
DÖKÜMANLAR
ULPOLEN 1000 Katalog
ULPOLEN 1000 Kaplama Katalog
Ulpolen® 1000 plakaların montajı çok kolaydır. Ulpolen® 1000'in çok hafif (sudan hafif) olması montajda büyük kolaylık sağlar. Genel uygulama alanlarında 6-15mm kalınlıktaki levhaların kullanılması daha uygundur.

Konusunda uzman kişilerle, bunker ve silolar kısa sürede kaplanabilir. Polikim Ulpolen montaj ekibi her türlü montaj projeleri için hizmete hazırdır.

Bütün Hakları Saklıdır. Efalon®, Kestamid®, Ulpolen® Polikim A.Ş.'nin tescilli  markalarıdır. Teflon® DuPont'un tescilli markasıdır.